Korki ze skarpetą – jakie mają zalety?

Każdy piłkarz doskonale wie, jak ważne jest dobranie odpowiedniego obuwia i odzieży sportowej. Sporym uznaniem cieszą się korki ze skarpetą, które mają szerokie grono zwolenników. Są to buty, których cholewka przedłużona została przez miękki materiał. Zazwyczaj materiał kończy się w okolicach kostki. Czym cechują się takie buty sportowe? O czym warto wiedzieć? Jakie zalety ma ten rodzaj korków?

Niezawodne korki

Z pewnością wiele osób zastanawia się, w jakim celu skarpety pojawiają się w sportowym obuwiu. Faktem jest, że te modele są efektem ewolucji budowy obuwia. Producenci pragną tworzyć coraz lżejsze obuwie, które daje komfort podczas gry. Skarpetka w korkach pełni kilka funkcji. Najważniejsze z nich to:

  • Wygoda i komfort – buty z twardą cholewką i bez skarpety mogą nas uwierać, gdy mocno je zasznurujemy. W przypadku korków ze skarpetą zachowujemy komfort.
  • Stabilizacja – but doskonale przylega do nogi i nie przesuwa się podczas aktywności. Większa stabilizacja jest bardzo ważna podczas gry.
  • Estetyka – skarpetka wpływa na lepsze aspekty wizualne obuwia.
  • Usztywnienie kostki gracza – w efekcie uzyskujemy większą ochronę przed urazami.
  • Ochrona przed brudem – zabrudzenia nie dostają się do wnętrza buta.

Jak widać, korki ze skarpetą mają liczne zalety, które warto docenić.

Jak dokonać wyboru?

Proces doboru korków ze skarpetą nie jest łatwym zadaniem. Pamiętajmy o tym, że producenci oferują wiele rozwiązań, które mają różną budowę. Postawić można przykładowo na korki z prostą skarpetą. To model standardowy, który chroni przed uciskiem cholewki obuwia i daje stabilizację. W tym wypadku jednak mogą pojawiać się problemy z ograniczeniem ruchu stopy. Kolejna opcja to skarpetka usztywniana na dole. Dodatkowe usztywnienie w kostce to ochrona dla gracza. Nie zapominajmy o modelu ze skarpetą uciętą z jednej strony. W efekcie ucisk jest mniejszy, co daje większą swobodę ruchu.

Jakie jeszcze modele są godne uwagi? Klienci chętnie stawiają na skarpety z wkładkami. Fragmenty materiału zachodzą na kostkę. To rozwiązanie jest podobne do wkładek, łączonych z ochraniaczami. Kostka jest dobrze chroniona przed uderzeniami. Rynek oferuje też modele z niską skarpetą. Zapewniają one stabilizację, jednak nie usztywniają kostki. Ergonomiczny kształt mają skarpety z wgłębieniami.

Zakup idealnych korków ze skarpetą jest zależny od oczekiwań użytkownika. Każdy gracz może mieć inne potrzeby i preferencje, a szeroka oferta daje wiele możliwości. Nowoczesne obuwie zapewnia komfort podczas gry w piłkę.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.