Jaki dres wybrać dla siebie?

Gdy zamierzamy uprawiać sport, dres nike może być dla nas niezbędnym elementem wyposażenia. Szczególnie w chłodniejsze dni. Warto zatem wybrać strój, który będzie wygodny i funkcjonalny. Jak jednak tego dokonać?

Dla kogo dres?

Choć pozornie wybranie dresu nie jest zbyt trudne, to trzeba przyznać, że obecnie na rynku znajdziemy tak szeroki wybór, że jednak możemy mieć mały problem. Dlatego warto przemyśleć parę kwestii. Na początek to, dla kogo będzie przeznaczony dres.

Dresy dla kobiet

Można znaleźć wiele modeli. Są klasyczne o luźnych nogawkach, jak i slim – podobne do rurek. Co ciekawe, istnieją także wersje bardziej eleganckie, które mogą być wykorzystywane na równi ze zwykłymi spodniami. Znajdziemy także odpowiednie na zimę jako piżamy oraz ciepłe i wygodne po domu.

Dresy dla mężczyzn

Mężczyźni mogą trafić zarówno na zwykłe, sportowe modele, jak i bardziej elegancki dres nike. Przy tym często męskie dresy są dostępne w zestawie z bluzą. Czasami dostępne są również kombinezony, choć nie są one tak popularne jak kobiece.

Dresy dla dzieci

Istnieją zarówno wersje dla chłopców, jak i dziewczyn. Wiele zależy także od wieku dziecka, płci, ale także zastosowanie, np. co innego na miasto, co innego na lekcje. Można także liczyć na modele z naszywkami w kształcie ulubionych postaci lub w formie ciekawych wzorów.

Dres – na jakie okazje?

Gdy zamierzamy wybrać dres dla siebie, należy zwrócić uwagę także na to, w jakich okolicznościach będziemy go nosić.

Na rower

Chociaż można znaleźć także inne rodzaje odzieży na rower, to dres nike także może się wspaniale sprawdzić. Warto jednak zdecydować się na model, który dobrze przylega do skóry i jest wykonany z materiału termoaktywnego.

Do biegania

Chociaż dres nie będzie tak komfortowy jak inna, bardziej specjalistyczna odzież, to może być dobrym rozwiązaniem na okazjonalne bieganie. Powinien być dobrze dopasowany do ciała sportowca, elastyczny i przylegający. Warto przy tym zakupić dopasowaną bluzę.

Treningowy

Może być używany podczas różnych aktywności. Przede wszystkim jednak powinien być elastyczny i wygodny. Sprawdzi się na treningach, spacerach i wyjściach na miasto.

Elegancki

Jest odpowiedni do tego, by nosić go na co dzień, ale także do miasta i pracy.

Podsumowanie

Odpowiednio dobrany dres nike może nam idealnie służyć przez długi czas. Będziemy w nim się komfortowo czuli, chętnie w nim ćwiczyli lub wychodzili na miasto. Powinien zostać dopasowany do naszych potrzeb pod wieloma względami, w tym także pod względem wykonania. Warto stawiać na dobrą jakość.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.